Türk Böreğini Avrupa’da Temsil Ettik

AAK Türkiye olarak, Türk Böreğini Avrupa’da Temsil Ettik


20 Kasım 2018 Çarşamba günü, İsveç’in dünyaca ünlü sayfiye ve sağlık oteli Eriksberg Vit & Nature’de gerçekleşen AAK Yatırımcıları toplantısında, Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinden gelen yatırımcılarımıza, AAK Türkiye, Ortadoğu ve Afrika ekibi olarak enfes bir börek şovu yaptık.


75 Misafirimiz ve AAK’nın global yöneticilerinin bulunduğu seçkin davetliler, AAK – Unipro Pastacılık şefi ve börek ustası İsa Bayar’ın hazırladığı enfes peynirli kol böreğini tadarken bir yandan da yine İsa Ustamızın börek hamurunu nasıl açtığını izleme fırsatı buldular. İsa Ustamız yaklaşık 30 dakika süren şov sırasında, börekte ustalaşmak için gereken incelikleri ve eğitim sürecini anlatırken, börek, boyoz gibi ürünlerin yapımında ustaların işini kolaylaştıran ve sonuçlarını mükemmelleştiren alanında Türk pazarında lider markamız Asta Soft hakkında da bilgi verdi.


Ustamızın sunumu ile eş zamanlı olarak Pazarlama Müdürümüz Gökçen Görgün Tozlu’da börek kültürü, böreğin Türkiye ve komşu ülkelerdeki yeri, tarihi gibi konularda çeşitli bilgiler sundu. Gökçen Hanım ve İsa Ustamız, AAK Akademi bünyesinde Türkiye ve Kıbrıs’ta pastacı ustalarımız ve tüm müşterilerimize sundukları yenilikçi seminerler ve çalışmalar hakkında da konukları bilgilendirdiler. 


Konuklarımız böreğimize ve arkadaşlarımızın keyifli sunumuna büyük ilgi gösterirken, hem şov sırasında ve hem de sonrasında kendi değimleriyle “Master Chef” İsa beye pek çok soru sorma ve keyifli sohbetler yapma imkanı buldular.  Misafirlerimizin en çok etkilendiği bölümler ise elbette, ustamızın maharetli elleri ile hamuru havada çevirerek incecik açtığı ve yetenek ile AAK’nın eşsiz çözümü Asta Soft’un özelliklerini birleştirdiği anlardı.


Katılımcılar, şov sonrası AAK’nın Eriksberg yakınlarındaki Karlshamn Şehrinde bulunan son teknoloji fabrikamızı gezerek, üretim, kalite, hijyen ve gıda sağlığı gibi önemli konularda bilgi aldılar.